Вас вітає медична сестра старша  Жовтяк Ольга Євгенівна.

Вперше до дитячого садка

"Уперше до дитячого садка!" - скільки хвилювань та сумнівів пов'язано із цим у кожній родині. Та й для дошкільного закладу прийняття нових вихованців - подія надзвичайно важлива.
        Адаптація у дитячому садку - це процес пристосування дитини до нових умов та розпорядку дня, до вихователів і дитячого колективу, до форм співіснування, відмінних від тих, що існують у родині.

На те, як легко та швидко малюк адаптується, впливають:
            - рівень психічного та фізичного розвитку;
            - сформованість навичок самообслуговування;
            - загартованість організму;
            - розвиненість навичок спілкування з дорослими та однолітками.
        Ускладнити процес адаптації може несприятлива атмосфера в сім'ї,  зокрема неправильне домашнє виховання, конфлікти між батьками, їхній низький культурний та освітній рівень, зловживання алкоголем.
        Для адаптації важливою є навіть стать дитини - зазвичай, хлопчики адаптуються важче.
        Незвичність оточення, велика кількість нових вражень та вимог у дошкільному закладі зазвичай нервують дитину та призводять до стресу.

Щоб запобігти стресовим станам дитини скористайтеся нашими порадами:
           1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до дитячого садка, налаштуйте себе на те, що дитині
 тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
            2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садка.
            3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.
            4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у дитячому садку.
            5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у дитячому садку.
            6. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.
            7. Відучіть дитину від підгузників. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.
            8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
            9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку - збирати, розбирати.
            10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
            11. Пограйтеся удома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
            12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з іншими дітьми.
            13. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
            14. Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці, 1 рік 6 місяців, 1 рік 9 місяців, 2 роки, 2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки    9 місяців, 3 роки.
            15. Дайте дитині до дитячого садка улюблену іграшку.